Czerwony Dworek 8

Logo pełne Czerwony Dworek 8

Gospodarstwo agroturystyczne
w Karkonoszach

Nocuj i wypoczywaj w niezwykłych przestrzeniach
historycznego domu w Karkonoszach

Agroturystyka z widokiem na Karkonosze

Stary dom, historyczna okolica

Czerwony Dworek 8, to agroturystyka w Karkonoszach, a jednocześnie historyczny, wzniesiony w roku 1756, późnobarokowy wiejski dom, znajdujący się na uboczu Mysłakowic, u podnóża Karkonoszy, w niedalekiej odległości pasma górskiego Rudaw Janowickich, zbiornika wodnego Sosnówka oraz Karpacza.

Okolica zachwyca przyrodą oraz architekturą pobliskiej Doliny Pałaców i Ogrodów, oraz swoją interesującą historią. Dom położony jest tuż przy lesie, w otoczeniu wielu tras spacerowych i rowerowych, a najpiękniejszy widok na najwyższy szczyt Karkonoszy, majestatyczną Śnieżkę – prezentuje się z okien mieszkań na głównej fasadzie domu.

Do dyspozycji Gości oddaliśmy do wyłącznej dyspozycji przestrzenie o niepowtarzalnym klimacie i historii — jednopokojowy apartament na parterze, dwupokojowe mieszkanie na piętrze oraz możliwość wynajęcia całego domu z salą kominkową.

Dom otwarty jest dla Gości przez cały rok, a my zadbaliśmy o to, aby był przyjazny dla wszystkich. To idealne miejsce na rodzinny weekendowy lub dłuższy wypad w Karkonosze, wakacje z psem, czy też romantyczny weekend. Duży ogród daje wiele przestrzeni do zabawy dla dzieci i czworonogów, a spokój i cisza na miejscu i w okolicy pozwolą na prawdziwy odpoczynek.

Czerwony Dworek 8 to dla naszych Gości i dla nas samych więcej niż nocleg w Karkonoszach — to doświadczanie niezwykłego miejsca, dotknięcie prawdziwej historii i opowieści miejsca oraz możliwość głębokiego odpoczynku w organicznych i autentycznych przestrzeniach!

Stare zdjęcie Tyrolskiego Domu Czerwony Dworek 8
Zdjęcie domu z początku XX w.
Panorama Czerwony Dworek i Mysłakowice
Rycina okolicy z końca XIX w.
Agroturystyka Karkonosze - do wejście główne
Dom dziś
instalacja artystyczna w lesie
Grzybobranie im. Johna Cage'a
obiad w agroturystyce
Wspólny obiad w ogrodzie

Gospodarze, Dom, Goście i Wydarzenia

Gospodarze

Gospodarzem Czerwonego Dworku 8 jest Maciej, który będąc w niedawnej jeszcze przeszłości muzykiem grającym koncerty oraz artystą dźwiękowym tworzącym instalacje multimedialne, dzisiaj z równym zaangażowaniem, pasją i determinacją zaangażował się w prace nad domem i tworzenie wyjątkowego miejsca dla Gości. Tym samym zawsze chętnie zarazi swoim entuzjazmem do każdego szczegółu domu i jego historii oraz z radością podpowie najciekawsze ścieżki i dróżki w okolicy. Maciej dzieli swoje pasje z żoną Natalią oraz córeczką Gają, z którymi spędza każdą wolną chwilę w domu i na karkonoskich szlakach.

Dom

Czerwony Dworek 8 od lat 80. należał do naszej rodziny i został pierwotnie nabyty przez wujka Macieja — ówczesnego redaktora naczelnego „Wieczoru Wrocławia” Ryszarda Skałę. Ryszard, człowiek o lekkim piórze, wielkim sercu, szerokich planach i niezwykłej energii do ludzi stawiał na zawsze autentyczność — wartości, która była podstawą naszych działań od samego początku. Dom stał się tym samym i dla nas przestrzenią, w której dbamy o prawdziwy i historyczny wyraz, jednocześnie z lekkością i gustem wprowadzając design i udogodnienia dbające o właściwy komfort Gości. Przez lata znajdowaliśmy i reanimowaliśmy artefakty, zachowywaliśmy i odkrywaliśmy faktury i kolory oryginalnych materiałów, kolekcjonowaliśmy zapachy i eksponowaliśmy plastykę. Podejście to wytworzyło miejsce spójne i unikalne dające możliwość prawdziwego doświadczenia zarówno dla Gości, jak i dla nas samych.

Goście i Wydarzenia
Zawsze ze swoistą niecierpliwością oraz radością wyczekujemy naszych Gości — jesteście dla nas zawsze zaskoczeniem oraz nagrodą za włożoną w dom pracę — każdy z Was przynosi ze sobą swoją historię i świeży punkt widzenia, która stają się częścią nas i tego miejsca oraz za każdym razem na nowo inspiruje. Wyczekujemy, aby w holu, ogrodzie czy przy ognisku porozmawiać o Was, o nas, o domu, historii oraz milionie innych rzeczy, które w danym momencie zaiskrzą w rozmowie. Organizując Festiwal Sztuki Współczesnej „Grzybobranie im. Johna Cage’a”, rezydencje twórcze dla artystów wizualnych i dźwiękowych oraz prowadząc otwarte działania warsztatowe, staramy się badać i adaptować twórczo przestrzeń domu i okoliczną naturą oraz poszerzać możliwości uważnego spojrzenia i bycia, jak i po prostu budować najlepsze i interesujące współprace oraz dostarczać Gościom nowych, ciekawych i kreatywnych kontekstów.
Scroll to Top